Két futamból két érem a gyorskorcsolya-váltóknak - videók
A női négyes második, a férfi harmadik lett a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.
A női négyes második, a férfi harmadik lett a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.
Egy ezüst- és egy bronzérem érkezett megint a Lui-testvérektől, a kínai származású magyarok Szöulban vitézkedtek.
Sanghajban zajlik épp a rövidpályás gyorskorcsolyázók olimpiai kvalifikációs versenye, amelynek második napján mindkét magyar váltó, 1000 méteren pedig két-két férfi és női versenyző jutott tovább.
Megmutatták, milyen medálokat akasztanak majd a pjongcsangi téli olimpián dobogóra állók nyakába.
Liu Shaoang szerezte meg Magyarország első érmét a rotterdami rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon, miután második lett az 1000 méter vasárnapi döntőjében.
Pontosan egy évvel a rajt előtt megkezdődött a jegyárusítás a 2018-as, pjongcsangi téli olimpiára. Az ötkarikás játékokra akár 24 magyar sportoló is kivívhatja az indulási jogot.
A szombati két aranyérem után vasárnap is szinte megállíthatatlan volt Liu Shaoang az innsbrucki junior rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon: a 18 éves magyar versenyző újabb két arany- és egy ezüstéremmel gazdagodott.
Liu Shaoang révén egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a gyorskorcsolyázók torinói rövidpályás Európa-bajnokságának szombati napján.
Magyarország hirtelen felkerült a gyorskorcsolya-világtérképre – méghozzá két kínai-magyar fiú, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang kiváló teljesítményével. A történet akkor kezdődött, amikor édesapjuk közel harminc évvel ezelőtt Kínából elindult szerencsét próbálni. Tíz napig vonatoztak, több közép- és kelet-európai várost is megjártak, de Magyarország tetszett nekik a legjobban. A fiúk már itt születtek, de folyékonyan beszélnek kínaiul is. A világbajnokság után most az olimpiai aranyra hajtanak.